معرفی پساری، دستکش پزشکی و ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

معرفی پساری، دستکش پزشکی و ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

معرفی پساری، دستکش پزشکی و ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

یکی از معروف ترین برندها در تولید تجهیزات پزشکی اعم از ماسک پزشکی، دستکش پزشکی و پساری و غیره کوپر سرجیکال است. این برند در آمریکا طراحی و تولید شده و در رده ی با کیفیت ترین برندهای لوازم پزشکی است. شرکت مادر کوپرویژن در سال هزار و نهصد و هشتاد به ثبت رسید ولی سه سال بعد در سال هزار و نهصد و هشتاد و سه میلادی به صورت عمومی به دنیا معرفی و مطرح شد. در سال هزار و نهصد و هشتاد و هفت نام این برند به مجموعه شرکت های کوپر تغییر پیدا کرد و در سه گروه مختلف و جدا از یکدیگر با نام های کوپر تکنیکال، کوپرویژن و کوپر سرجیکال به ادامه ی فعالیت های خود پرداخت. در ادامه قصد داریم مختصری در مورد ماسک پزشکی، دستکش پزشکی و پساری از برند کوپر سرجیکال توضیح ارائه دهیم و به بررسی هریک از این تجهیزات بپردازیم.

معرفی پساری از برند کوپر سرجیکال

زمانی که یک بافت از بدن از حالت طبیعی خود بیرون آید و به ارگان های جانبی خود فشار بیاورد می گوییم دچار افتادگی شده است. یکی از اندام هایی در زنان که دچار افتادگی می شود و افتادگی آن بسیار رایج است رحم در زنان است. پساری واژینال از برند کوپر سرجیکال را می توان یک شیوه ی تاثیرگذار و غیر تهاجمی برای درمان کردن این افتادگی به شمار آورد. پیشینه ی این شیوه ی درمان به زمان بقراط باز می گردد که وی از یک انار نیمه شده به عنوان پساری بهره می گرفت. در قرن نوزدهم و با ابداع لاستیک های فشرده پساری نیز به تولید انبوه رسید. در حال حاضر این وسیله ها از سیلیکون درجه یک مخصوص پزشکی تولید می شوند و دارای دوام بالا و نیز غیر آلرژیک هستند. جایگذاری این وسیله بسیار راحت بوده و همچنین از آنها برای شیاف واژنی هم بهره می گیرند.

استفاده از این وسیله عارضه هایی نیز به دنبال دارد. از جمله ی این عارضه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوزش در ناحیه ی واژن، خونریزی کردن واژن، درد، یبوست و نیز اثرگذاری بر روابط زناشویی و نیز بی اختیاری ادرار.

انواع پساری

عموما افراد تصور میکنند که پساری برند کوپر سرجیکال تنها یک وسیله برای نگهداری ماهیچه های کف لگن و رفع بی اختیاری ادراری و سایر بیماری ها بهره گرفته می شود. اما از این وسیله برای داروهای داخل واژن، کلاهک دهانه ی رحم برای پیشگیری از حاملگی و غیره نیز استفاده می شود. این وسیله در سه نوع دارویی، درمانی و انسدادی گروه بندی می شود.

رایج ترین بیماری هایی که با پساری درمانی معالجه می شوند عبارت هستند از: افتادگی رحم، افتادگی مثانه، افتادگی مقعد و افتادگی روده ی کوچک. انواع این وسیله نیز شامل موارد روبرو هستند: رینگ، مکعبی، زینی شکل یا گهرنگ، محدب یا شتز، گلهورن، باد کردنی و اهرمی.

معرفی دستکش پزشکی از برند کوپر سرجیکال

یکی از تولیدات برند کوپر سرجیکال، دستکش پزشکی است که به منظور پیشگیری از سرایت آلودگی ها بین بیمار و کادر درمان از آن بهره گرفته می شود. علاوه بر این، این دستکش ها برای محافظت در برابر ماده های شیمیایی و نیز میکروب ها و وباکتری های خطرناک نیز استفاده می شوند. دستکش های یکبار مصرف در گروه های لاتکس، نیتریل و وینیل تولید می شوند. یکی از پر استفاده ترین انواع دستکش پزشکیبه وسیله ی جراحان لاتکس ها هستند. علت این امر این است که لاتکس بسیار مناسب برای انجام کارهای با حساسیت بالا مانند جراحی است و دقت بالاتری را به جراح ارائه می دهد. یکی از عیب های لاتکس امکان ایجاد حساسیت آنها است و به همین دلیل است که برخی ترجیح می دهند تا در عوض لاتکس از انواع وینیل یا نیتریل استفاده کنند.

در ساخت دستکش های وینیل از پلی وینیل کلراید بهره گرفته می شود که آنها را بدل به مقرون به صرفه ترین دستکش های به غیر از لاتکس می کند. اما از همه ی این دستکش ها مناسب تر نیتریل ها هستند. این دسته از دستکش ها همانند لاتکس کششی و مرتجع بوده و دارای دوام بسیار خوب و مقاومت بالا در برابر پاره شدگی و سوراخ شدن هستند. لاتکس ها در مقایسه با سایر انواع حفاظت بهتری در مقابل ویروس ها و باکتری ها ارائه می دهند اما در مقابل نوع های دیگر به خوبی در مقابل مواد شیمیایی از فرد محافظت می کنند.

معرفی ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

ماسک پزشکی که با نام های ماسک سه لایه، ماسک صورت نیز شناخته می شود از جمله ی تولیدات مهم و گسترده ی شرکت کوپر سرجیکال است. نخستین کارایی این وسیله برای استفاده در مراکز درمانی، بیمارستان ها، درمانگاه ها و غیره و برای استفاده ی کادر درمان است. از ویژگی های ماسک پزشکی خوب می توان به پوشانندگی آن اشاره کرد. این وسیله باید به خوبی دهان و بینی فرد استفاده کننده را کاور کرده و اجازه ی ورود میکروب و آلودگی و ذرات آب دهان افراد در وقت سرفه و عطسه و غیره را به سیستم تنفسی فرد استفاده کننده ندهد. این دسته از ماسک ها در مقایسه با انواع ان نود و پنج n95 و یا اف اف پی ffp کمتر کارآمد هستند.

ویژگی های ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

ماسک های تولیدی به وسیله ی شرکت کوپر سرجیکال دارای ویژگی هایی به شرح زیر هستند:

این ماسک ها از الیاف غیر بافته درست می شوند و دارای دوخت نیز نیستند. این وسیله با توجه به شرایطی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد از کیفیت های متفاوتی برخوردار است. ماسک های مخصوص جراحی عموما از سه لایه درست می شوند و می توانند در رنگ های متفاوت مانند سفید، سبز، آبی و غیره باشند. این ماسک ها به وسیله ی یک کش که دور گوش قرار می گیرند روی صورت نگه داشته می شوند.

محل های استفاده های ماسک پزشکی از برند کوپر سرجیکال

ماسک پزشکی تولید شده به وسیله ی برند کوپر سرجیکال در وضعیت های زیر قابل استفاده است:

پیشگیری از انتقال آلودگی ها به محیط به وسیله ی فرد آلوده به ویروس، در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی، اتاق های جراحی و به وسیله ی کادر درمان.

نظرات بازدیدکنندگان