معرفی دستگاه فشار خون، پالس اکسیمتر و اتوسکوپ از محصولات بریسک و امسیگ

معرفی دستگاه فشار خون، پالس اکسیمتر و اتوسکوپ از محصولات بریسک و امسیگ

معرفی دستگاه فشار خون، پالس اکسیمتر و اتوسکوپ از محصولات بریسک

برندهای آلمانی بریسک Brisk و امسیگ Emsig یکی از مطرح ترین برندها در زمینه ی تولید محصولات پزشکی و کالای طبی است که در سال دو هزار میلادی فعالیت خود را شروع کرد. از جمله هدف های این برندها طراحی و ساخت کلیه ی تجهیزات سلامت خانگی بوده که برای نیل به این هدف ها این شرکت اقدام به تاسیس واحدهای تولیدی بسیار بزرگ و نیز سامانه های بازاریابی بسیار وسیع و پیشرفته نموده است. علاوه بر اینها برای تولید محصولات بریسک و امسیگ از متخصصان به نام و حرفه ای بهره گرفته می شود و کلیه ی محصولاتی که این شرکت تولید می کند دارای سطح کیفی بسیار بالا و استانداردهای جهانی است. از نمونه ی محصولات بریسک و امسیگ می توان به دستگاه دستگاه فشار خون، پالس اکسیمتر، اتوسکوپ و غیره اشاره کرد که در ادامه به بررسی مختصر هر یک از این محصولات می پردازیم.

دستگاه فشار خون چیست؟

هنگامی که ماهیچه های قلب منقبض می شوند به جداره های سرخرگ ها فشار وارد می کنند، به این فشار وارده فشار خون گفته می شود. فشار خون همواره در یک محدوده ی نرمال قرار دارد اما اگر از این ناحیه خارج شود باعث بالا رفتن و یا پایین آمدن فشار خون می شود. بررسی مستمر فشار خون برای پیشگیری از ابتلا به برخی از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه فشار خوناز محصولات بریسک و امسیگ درسه مدل جیوه ای، عقربه ای و دیجیتالی موجود است. این دستگاه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارت هستند از: کاف یا بازوبند، کیسه هوا، لوله های پلاستیکی، پمپ لاستیکی و پیچ تنظیم هوا و گوشی پزشکی.

ویژگی های دستگاه فشار خون جیوه ای

این دستگاه از محصولات بریسک و امسیگ میزان فشار را به شکل دستی نشان می دهد و در عین حال با دقت ترین نتیجه ی حاصله میان تمام مدل ها را دارد. مقدار فشار خون بیمار به وسیله ی عددهایی که روی صفحه ی درجه بندی شده ی هم سطح جیوه قرار دارد مشخص می شود. مزیت دستگاه فشار خون جیوه ای را می توان دقت بالای آن در تعیین فشار شخص بیان کرد. این دستگاه دارای عیب هایی نیز هست که عبارت هستند از: سایز بزرگ، ایجاد مشکل در هنگام جابجایی، سمی بودن جیوه موجود در دستگاه در صورتی که دستگاه آسیب ببیند و یا بشکند.

ویژگی های دستگاه دستگاه فشار خون عقربه ای

این دستگاه علاوه بر اینکه در بیمارستان ها و مرکزهای درمانی به کار برده می شود برای استفاده در منازل نیز کاربرد دارد. این فشارسنج قابلیت کالیبره شدن را دارد و در صورتی که این کار به صورت متناوب انجام شود دستگاه فشار خون عقربه ای از دقت خوبی برخوردار می شود. مزیت های این دستگاه به شرح مقابل است: در مقایسه با سایر دستگاه ها از قیمت مناسب تری برخوردار است و برای جابجایی به علت ابعاد مناسب راحت است. عیب های این دستگاه نیز عبارت هستند از: مناسب نبودن برای کسانی که ناشنوا هستند به دلیل اینکه گوشی دارد، در مقایسه با فشارسنج های جیوه ای از دقت پایین تری برخوردار هستند و نیز اگر ضربه به آن وارد شود یا تکان بخورد میان دقت نمایشگر آن پایین می آید.

ویژگی های دستگاه دستگاه فشار خون دیجیتالی

یکی از محصولات بریسک و امسیگ که بیشتر برای مصرف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد فشار سنج دیجیتالی است که در دو نمونه ی مچی و بازویی تولید می شود. این دستگاه ها در مقایسه با سایر انواع دارای دقت کمتری هستند هرچند اگر تنظیمات این وسیله به درستی صورت پذیرد قابل استفاده در مرکزهای درمانی هم هستند. مزیت های دستگاه فشار خوندیجیتالی عبارت هستند از: توانایی ذخیره و نگه داشتن داده ها، قابلیت بهره گیری از فشارسنج به شکل شخصی، قابل استفاده برای افراد دارای مشکلات شنوایی و عدم وجود خطاهای انسانی. از جمله عیب های این دستگاه می توان به بالا بودن هزینه ی تهیه ی آن در مقایسه با سایر انواع و اثرگذاری درجه حرارت فرد در اندازه گیری دستگاه فشار خون.

پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر یکی از محصولات بریسک و امسیگ است که برای اندازه گیری مقدار اکسیژن خون در وضعیت سیر شده یا اشباع (SpO2)، اندازه ی ضربان قلب و در بعضی از نمونه ها نمایش چگونگی موج های ضربان از آن استفاده می شود. پالس اکسیمتر برای مشخص کردن بیشتر نارسایی هایی که در اثر تغییر کردن سطح اکسیژن خون به وجود می آیند به کار می رود. از جمله ی این اختلال ها می توان به نارسایی های قلبی، مشکلات قلبی با ریشه ی ارثی، آسم، ذات الریه، آنمی و غیره  اشاره کرد. برای استفاده از پالس اکسیمتر از محصولات بریسک کافی است که ناخن، نوک بینی، لاله ی گوش و یا انگشت شست پا را بر روی قسمت مخصوص حسگر دستگاه بگذارید و پس از مدتی میزان اکسیژن خون روی نمایشگر آن نقش می بندد.

دستگاه اتوسکوپ چیست؟

اتوسکوپ که با نام اوریسکوپ هم شناخته می شود یکی دیگر از محصولات بریسک و امسیگ است که به کمک آن می توان گوش یک فرد را به شکل کامل و جامع تحت معاینه قرار داد. به وسیله ی این دستگاه از محصولات بریسک فرد قادر است تا مجرای گوش بیرونی و پرده ی صماخ را بررسی کرده و اگر این قسمت ها دارای مشکلی بودند از این مشکل آگاهی پیدا کند. اتوسکوپ دارای یک دسته و یک سر بوده که دسته ی آن دارای یک منبع الکتریکی است که نور ایجاد می کند و روی سر آن یک عدسی قرار دارد که میزان بزرگنمایی آن پایین است. در بعضی از نمونه های تولیدی این دسته از محصولات بریسک قسمتی که عدسی روی آن قرار می گیرد قابلیت جداسازی و قرارگیری دوباره در محل خود را دارد. این قابلیت کمک می کند تا بتوانیم بعضی از وسیله های معاینه را به کمک اتوسکوپ به درون گوش وارد کنیم برای نمونه برای درآوردن ترشح های موجود در گوش از این کاربرد این دستگاه استفاده می شود.

اتوسکوپ در دو نوع ثابت و قابل حمل تولید می شود که نوع ثابت آن به وسیله ی یک رابط به یک منبع الکتریکی وصل می شود در حالی که نمونه ی قابل حمل این دستگاه دارای باتری هایی با قابلیت شارژ مجدد هستند. محل قرارگیری باتری ها در قسمت دسته ی اتوسکوپ می باشد.

نظرات بازدیدکنندگان