کفش طبی دکتر فام

کفش طبی دکتر فام

"دستگاه اسکن پا"
دستگاه اسکن پا با استفاده از نحوه توزیع فشار‌های کف پایی و همچنین تعیین محل مرکز ثقل بدن و بررسی نقاط پر فشار و کم فشار، برای تشخیص اختلالات پا مورد استفاده قرار می گیرد و بر اساس نتایج ارزیابی روش اعمال حرکات اصلاحی مشخص می شود. این سیستم در تشخیص نقاط مستعد آسیب و تعیین رویکرد درمانی مناسب (تجویز کفش، صندل و کفی مناسب) کاربرد دارد.

به کمک این سیستم می توان میزان فشارهای کف پا، الگوی قوس های کف پا، موقعیت مرکز ثقل و الگوی راه رفتن را ارزیابی نمود. از دیگر کاربرد‌های این سیستم می‌توان به سنجش تعادل در بیماران مبتلا به اختلالات سیستم عصبی و عضلانی، MS، افراد مبتلا به بدشکلی‌های پا و بی‌ثباتی‌های مچ پا، افراد سکته‌ای، سالمندان و افراد قطع عضو اشاره کرد. 
کاربرد‌های دستگاه اسکن کف پا 
•  دیابت و پای دیابتی
•  کف پای صاف
•  کف پای گود
•  خار پاشنه
•  درد ناشی از انحراف هالولکس ولگوس
•  کمر درد ناشی از مشکلات پا
•  انحراف زانو و آرتروز زانو ناشی از انحراف و اختلال در پا

کفش های طبی 

کفش های طبی به کفشی گفته می شوند که با تجویز پزشک و زیر نظر مهندس اورتوپد ساخته شود.کفش طبی برای بیمارانی که مشکلاتی از قبیل قطع عضو در ناحیه ی پا قسمتی از پنجه و دیگر بیماری ها شده اند استفاده که این کفش ها کمک قابل توحهی به آنها می کند.


کفش طبی چگونه ساخته می شود؟

در کلینیک ها و کارخانه ها با لمس کف پا و چگونه راه رفتن و براساس تجربیات متخصص کفی طبی برای افراد ساخته می شود در کشور های پیشرفته با استفاده از دستگاه های پیشرفته اندازه گیری نیروی فشار کف پا و ایستادن شخص اطلاعات دریافت و پردازش می شود و کفش مناسب تولید می شود


کاربرد کفش ها و کفی های طبی:

بد شکلی در ناحیه ی پا مشکلاتی برای بیماران در راه رفتن ایجاد می کند که با استفاده از کفش های طبی برای درمان آنها تولید می شود از سنین خردسالی باید کودک را با کفش طبی آشنا کرد که اولین گام هایش را درست بردارد.

کفی طبی در کفش ها مناسب برای افرادی که تغیر شکل در پای آنها به صورت ثابت در نیامده مناسب می باشد.

در کودکان با استفاده از کفی های طبی که در کفش طراحی شده می توان صافی کف پا،پای تاقدیسی،انحراف پاشنه،انحراف زانو را اصلاح کرد.


چه افرادی نیازمند کفش طبی هستند؟

1-افراد دارای ناهنجاری های متحرک برای اصلاح (صافی کف پا)

2-افراد دارای پاهای دردناک برای کاهش درد(خار پاشنه)

3-افراد دارای ناهنجاری های ثابت برای کاهش درد و توضیع فشار پا


کفی طبی:

کفی طبی انواع ناهنجاری های پا و الگوهای غلط راه رفتن پا را اصلاح می کنند. این کفی ها تنها برای تصحیح صافی پا به کاررفته نمی شود بلکه هدف اصلی آنها راحت تر کردن ،ایستادن و راه رفتن است.

هرشخص با مقدار مشخص از لایه ی نرم کفه پا متولد می شود این لایه ی بالشتکی امواج ضربه ای که به کف پا وارد می شوند را ملایم تر کرده و به شیوه ای مناسب به کل پا اعمال می کند.

جنس و شکل کفی ها:

کفی ها به سه دسته تقسیم می شوند:کفی نرم،کفی نیمه سخت،کفی سخت.

کفی ها از نظر شکل به دسته بندی زیر تقسیم می شوند:

کفی با حمایت کننده ی قوسی طولی،کفی با پد متاتارس،کفی با پد پاشنه.

کفی ها ی مواج بیشتر برای راحتی و جلوگیری از فشار به پاها استفاده می شود به نسبت کفی های دیگر درمان محدود تری دارند.گفتنی است کفی های غیر مواج برای رفع خستگی مفید نیستند چذب شوک را انجام نمی دهند ولی کفی های مواج برای اصلاح تغیر شکل مثل صافی کف پا نمی توانند کاربرد داشته باشند.

کفی های مواج به دو دسته عمومی و طبی تقسیم می شوند که در عمومی این کفی ها برای پمپاژ خون تقسیم وزن بدن و جذب شوک استفاده می شود  و نوع خاص آن به سه دسته از افراد کسانی که دارای خار پاشنه یا افت قوص طولی پا دارند.

آیا در هر نوع کفش می توان از کفش های طبی استفاده کرد؟

کفش های معمولی فضای مناسبی برای نصب کفی طبی ندارد و از کفش بیرون می زنند در صورتیکه در کفش های طبی با رعایت اصول پزشکی و مهندس اورتوپت کفی طبی به راحتی در کفش تعبیه می شود.

چگونه از کفش طبی مراقبت نماییم :

باتوجه به افزایش قیمت افزایش قیمت کفش ها باید در مراقبت و نگهداری بهتر و طول عمر بیشتر کفش ها به چند نکته توجه کنیم:

1-حداقل هفته ای دوبار واکس بزنیم 

2-از شستشوی کفش های طبی جدا خود داری کنید.

نظرات بازدیدکنندگان