چگونه بهترین کفش طبی را انتخاب نماییم؟

 چگونه بهترین کفش طبی را انتخاب نماییم؟

چگونه بهترین کفش طبی را انتخاب نماییم؟

تعدادی از انسان ها برای مشکل پا درد از کفش طبی استفاده می کنند و عده ای دیگر برای این که در آینده مشکل پا درد نداشته باشند از این نوع کفش ها استفاده می کنند. انتخاب یک کفش مناسب اهمیت زیادی دارد زیرا با استفاده از کفش مناسب می توان بعضی از درد ها و مشکلات را درمان کرد و همین طور از بعضی مشکلاتی که ممکن است در آینده پیش بیاید جلوگیری کرد. اگر افراد از کفش مناسب استفاده نکنند مشکلات زیادی پیش می آید. کفش نامناسب علاوه بر این که باعث پا درد می شود می تواند به پاها آسیب های زیادی وارد کند. از این رو باید در هنگام  انتخاب و خرید کفش دقت و وسواس زیادی داشته باشید تا بتوانید یک کفش طبی مناسب انتخاب نمایید. همراه ما باشید.

کفش طبی

اهمیت پا ها در بدن انسان

پا یکی از عضو های بسیار مهم در بدن انسان ها به شمار می آید. حتما شما هم این جمله را شنیده اید که می گویند " پا قلب دوم انسان است" این جمله به تنهایی می تواند اهمیت پا ها را در بدن انسان بیان کند. پاها در بدن انسان مانند یک تکیه گاه عمل می کنند و انتقال دادن کل نیروی وزن به زمین وظیفه پا ها است. با توجه به مطالب گفته شده توجه به پا ها از اهمیت بالایی برخوردار است و ما می توانیم با استفاده از کفش طبی به سلامت پا هایمان کمک کنیم.

افرادی که باید از کفش طبی استفاده کنند

گاهی برخی از افراد به اجبار باید برای حفظ سلامتی خود از کفش طبی استفاده کنند معمولا . عده ای از انسان ها که به مشکلات حرکتی دچار هستند باید از این مدل کفش ها استفاده کنند. به طور مثال اشخاصی که کف پای آنها صاف است باید کفش طبی در اختیار داشته باشند. همچنین افرادی که در حرکت مشکل دائمی دارند باید از این مدل کفش ها استفاده کنند مثلا اگر شخصی همیشه پاهایش درد می کند باید با این کفش ها راه برود و یا شخصی که خار پاشنه دارد و درد کف پا او را اذیت می کند باید کفش طبی را تا زمان بهبودی کامل استفاده نماید.

خانم ها هنگامی که باردار می شوند تغییراتی در بدنشان رخ می دهد. یکی از این تغییرات افزایش وزن ناگهانی آن ها است. هنگامی که وزن افزایش پیدا کند روی پا ها و کمر انسان فشار وارد می شود و مشکلاتی به وجود می آید برای کم کردن این مشکلات می توان از کفش طبی استفاده کرد. افرادی که به مشکل قطع عضو در ناحیه پا دچار شده اند مانند افراد دیابتی که یک یا چند انگشت آنها به دلیل سیاه شدن قطع می شود می توانند با استفاده از این مدل کفش ها می توانند بهتر راه بروند.

ویژگی های کفش خوب

یک کفش طبی خوب باید ویژگی هایی را دارا باشد که در ادامه به این ویژگی ها اشاره کرده ایم

  • یک کفش مناسب باید دارای زبان و یقه ای نرم باشد: زبان کفش قسمت زیرین بندهای کفش است و به قسمتی از کفش که دور مچ پا قرار می گیرد یقه می گویند. قسمت هایی از کفش که نام برده شدند نباید سفت و زمخت باشند و باید نرم باشند تا به بخش های مختلف پا فشار وارد نکنند.
  • یک کفش مناسب باید راهی برای ورود و خروج هوا داشته باشد: بهتر است جنس رویه کفش به گونه ای باشد که هوا به راحتی بتواند در آن جریان داشته باشد.
  • یک کفش مناسب باید سطح داخلی یکنواختی داشته باشد: سطح داخلی کفش های مناسب بهتر است که سطح یکنواختی داشته باشند تا هنگام راه رفتن به پاها فشار زیادی وارد نشود.
  • کف یک کفش مناسب باید قوسی شکل باشد: قسمت  بیرونی یک کفش که کف آن قرار دارد باید به شکل قوسی ساخته شود. برای کفش های طبی بهتر است که قسمت  جلویی کفش  و قسمت پشتی آن از  قسمت  وسط کفش بلند تر باشد
  • یک کفش مناسب باید پاشنه ای استاندارد داشته باشد:  یکی از مهم ترین قسمت های کفش پاشنه است. پاشنه های کفش می تواند به کمر ها و زانو  آسیب زیادی وارد کنند.  یک کفش  استاندارد باید پاشنه ای مناسب داشته باشد . پاشنه مناسب، پاشنه ای است که بسیار  بلند یا بسیار کوتاه نباشد.
  • قسمت پشتی یک کفش مناسب باید کاملا محکم باشد:  پشت کفش هم از نکاتی است که باید به آن دقت کرد زیرا اگر پشت کفش سفت نباشد پوشیدن  کفش برای انسان سخت می شود.
  • یک کفش مناسب باید قابلیت تعویض کفی را داشته باشد:  این که یک کفش طبی دارای قابلیت تعویض کفی باشد نکته بسیار مهمی است زیرا به کمک کفی کفش می توان حجم داخل کفش را کم و یا زیاد کرد.
  • یک کفش مناسب باید در قسمت جلویی به اندازه کافی جا داشته باشد:  فضای جلو کفش باید متعادل باشد اگر کوچک باشد به انگشتان فشار وارد می شود و اگر بزرگ باشند ممکن است برای پا مشکلاتی ایجاد  کنند.
  • یک کفش طبی مناسب باید به اندازه کافی محکم باشد:  هنگام خرید یک کفش باید به این مسئله توجه کنیم که کفش از استحکام کافی برخوردار باشد تا بتواند کل نیروی وزن ما را به زمین انتقال دهد. اندازه یک کفش مناسب باید متعادل باشد: اگر از یک کفش گشاد استفاده شود مشکلاتی ایجاد می کند،  مشکلاتی از قبیل ساییده شدن و ایجاد مشکل در انتقال نیرو. از طرفی کفش ها نباید تنگ باشند چون به روی پا فشار زیادی وارد می شود.

بهترین برند های کفش طبی

برندهای مختلفی برای کفش های طبی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارد. معمولا بهترین کفش های طبی، کفش هایی هستند که از جنس چرم باشند و همچنین وزن بسیار کمی داشته باشد. معمولا بهترین برندهای کفش های طبی از جنس پلی اورتان برای قسمت زیرین استفاده می کنند همچنین سعی می شود که کفی ها را به صورت درست شود که فرد بتواند به راحتی آن را تعویض نماید. این نکته را به خاطر بسپارید که حتما در زمان خرید کفشی را انتخاب کنید که دقیقا سایز پا باشد.

نظرات بازدیدکنندگان